fethiye-jeep-safari-005.webp

LİKYA AKTİVİTE TURU

Fethiye Jeep Safari
Tlos Antik Kenti - Xanthos - Saklıkent Kanyonu - Gizli Kent - Yaka Milli Parkı

On İki Adalar Tekne Turu
Katrancı - Göcek - Atbükü - Yassıca - Fethiye Kızıl Ada

Dalyan Turu
İztuzu Plajı - Çamur Banyosu - Kaya Mezarları

3 Gece 4 Gün Kişi Başı 1199 TL
Herşey Dahil Otel Konaklaması & 2 Tane Aktivite Dahil!

4 Gece 5 Gün Kişi Başı 1750 TL
Herşey Dahil Otel Konaklaması & 3 Tane Aktivite Dahil!

mymavitur-39.jpg
270_caunos003.jpg

FETHİYE JEEP SAFARİ
Fethiye Jeep Safari, yerli ve yabancı turistlerin en sevdiği, en eğlendiği ve en çok tercih ettiği Fethiye turları ve organizasyonlarından biridir. Bu popülaritenin nedeni son derece basittir aslında: Fethiye’nin bir çok yerini gezip, eğlencenin tadını çıkarabileceğiniz programa sahip olmasıdır. Bu nedenle de Fethiye’de yapılacaklar listenize
kesinlikle safariyi eklemelisiniz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Transfer

Öğle Yemeği

Rehberlik

Sigorta


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel harcamalar

Giriş Ücretleri

Video & Fotoğraf

İçecekler
 

Fethiye Jeep Safari Neler Vaat Ediyor?

Ekip arkadaşlarımız sizi jeep eşliğinde otelinizden aldıktan sonra başlangıç noktasına götürecektir. Burada gurupların toplanmasıyla başlayan turumuz bir konvoy halini aldıktan sonra yeni yerler keşfetmek hazır hale gelecektir.

Bununla birlikte araçlarda sizlere eşlik edecek olan sürücülerimiz profesyonel ve deneyimlidir ve safarinizin keyfini en üst düzeye çıkarmanızı sağlamak için tüm yolculuğun sorumluluğunu üstlenirler. Sürüş sırasında güvenliğiniz de garanti edilir. Yani tamamen güven içinde, huzurlu ve keyifli bir yolculuğun tadını çıkarırsınız.

Yol boyunca çamurlardan, sulardan geçip bu eğlenceli güne biraz da aksiyon katmış olacaksınız.
 

Tarihin Yaşadığı Tlos Antik Kenti

Fethiye Jeep Safari turumuzda ziyaret etmemiz muhtemel olan yerlerden birisi ise, eski zamanlarda Likya’nın en büyük yerleşim yerlerinden olan antik şehir Tlos Antik Kentidir. Osmanlı ve Bizanslıların da zaman içinde buraya yerleşmeleri ile birlikte şehir zengin bir tarihe ev sahipliği yapmıştır. Oldukça popüler bir hale gelmiştir.

Burada Romalılar ve Likyalılar’ın bıkaktığı kalıntıları görebilirsiniz. Ayrıca antik kent içerisinde ki mimari eserleri inceleme fırsatına sahip olabileceksiniz.

Bir not olarak da ekleyelim: İlkbahar boyunca, antik tiyatronun arkasındaki dağların tepeleri beyaz kar örtüsü ile örtülüdür. Ve görüntüsü sizi kendine aşık edebilir.
 

Xanthos: Nefes Kesen Bir Görüntü

Fethiye Jeep turu boyunca uğrayabileceğimiz bir diğer şehir de antik çağda Likya’nın başkenti olduğu düşünülen Xanthos  şehri olacaktır. Burada görebileceğiniz yazıtlar ve tapınaklar sizi o zamanlara geri götürecek ve muhteşem bir kültür gezisi de yapmış olacaksınız.
 

Meşhur Saklıkent Kanyonu

Saklıkent Kanyonu’nu mutlaka duymuşsunuzdur: Avrupa’nın ikinci en uzun kanyonu olan bu meşhur doğa harikasını ve onun muhteşem manzarasını Fethiye jeep safarisi esnasında görebileceksiniz. Toros Dağları’ndan gelen ve buz gibi sulara sahip olan bu kanyon bulunduğu bölgeyi öğle vaktinde gezginler dinlenebilsin diye serin bir hale getirir.
 

Gizli Kent

Akabinde Akdağ eteklerinde bulunan köylerin içinden geçerek dağ  Gizli Kent’e ulaşıyoruz. En harika manzaralara karışmak ve doğa ile baş başa kalmak için burada biraz dinlenmek için duracağız.
 

Yaka Milli Parkı: Yeşil ve Mavinin Melezi

Bu yolculukta maviyi ve yeşili birleştiren ve harika bir doğal dinlenme tesisi olan Yaka Parkı’na da uğramadan geçmeyeceğiz tabi ki. Hatta orayı meşhur eden Alabalık çiftliğine uğrayıp, bu lezzetli balıkları yemenin keyfine varabiliriz.
 

Çamur Banyosu Terapisi

Fethiye Jeep Turu ekibi olarak gün sonunda termal çamurlar ve sularla kaplı doğal bir kaynağa uğrayacağız. Burada ki molamızda sonlandıktan sonra geri dönüşümüz için yerlerimizi alıp, havanında vermiş olduğu hafif serinlikle otellerimize doğru yola çıkacağız.

12 ADALAR TEKNE TURU

Fethiye Tekne Turu (12 Adalar), buraya yolu düşen tatilcilerin sıklıkla tercih ettiği, en popüler turlardan biridir. Fethiye tekne turumuz saat sabah 10:00’da başlar ve akşam üzeri saat 17:00 gibi sona erer.
 

Fethiye Tekne Turu 2021 – 12 Adalar Tekne Turu Detayları

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Rehberlik Hizmeti

Sigorta

Öğle Yemeği
 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel Harcamalar

Video & Fotoğraf

İçecekler
 

Fethiye’den düzenlenen 12 Adalar tekne turunda gidilen koylar;

  • Katrancı Adası,

  • Göcek Adası,

  • Atbükü Koyu (Öğle yemeği),

  • Yassıca Adası,

  • Fethiye Kızıl Ada

Tekne turu güzergahımız, birbirinden güzel yerleri bir araya getirerek 6 saatlik enfes bir rota sunar. Bunun tadını ise hem sularla buluşmuş halde hem de güvertede çıkarabilirsiniz; seçim hep sizindir! Bölgedeki en iyi tekne turlarından olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.
 

Fethiye Tekne Turu ile 12 Adaları Keşfedin

12 Adalar tekne turu, yerli ve yabancı turistlerin gözde Fethiye günlük tur seçeneklerinden biridir ve bunun temel nedeni, yolculuk boyunca görülecek olan nefis doğal kesitler olduğu kadar teknedeki eğlence ve hizmetlerdir de.

  • Fethiye tekne turu, yazın en sıcak günlerinde oldukça kalabalık olan plajlardan sıyrılıp çok daha temiz ve sakin olan yüzme noktalarına açılmak için muhteşem bir fırsattır. Dolayısıyla güvertedeki şanslı turistlerden olduğunuzda, yoğunluktan, gürültüden ve şezlong kapma yarışından kolaylıkla uzaklaşacaksınız.

  • Sizi kara ulaşımı ile göremeyeceğiniz nadide yerlere götürür. Rotadaki duraklar adı üstünde “adalar” olduğu için yalnızca şahsi teknesi olanların açılabileceği yerlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

  • Bu tekne turu yalnızlara, çiftlere, kalabalık bir grup olarak gezenlere ya da ailelere uygundur. Bir diğer deyişle, kimlerle Fethiye tatili yaparsanız yapın, herkesin keyifli dakikalar geçireceğinden emin olabilirsiniz.

FETHİYE DALYAN TURU

Fethiye Dalyan Turu, sizi Marmaris ve Fethiye arasında kalan ve Türkiye’nin güneybatı kıyılarını süsleyen, mütevazı yaşamı ve doğal güzellikleri ile büyüleyici manzaralar sunan bir diyara götürmeye hazırlanıyor. Bu diyarda, yani Dalyan kasabasında, Doğa Ana’nın ne denli bonkör olduğunu çok yakından, büyük bir hayranlık ile izleyeceksiniz.
 

Akdeniz’i keşfe çıkmayı hedefleyen tüm yerli ve yabacı turistlerin hayallerini süsleyen güzergahlardan biridir Dalyan. Siz de onlardan biriyseniz oldukça haklı sebepleriniz olduğunu ve turumuz aracılığıyla da tüm beklentilerinizi karşılayabileceğinizi gururla söylemek isteriz: Nefis kumlar, serin sular, antik zamanlardan kalma yapılar ve çok daha fazlası sizi samimiyetle kucaklamayı bekliyor olacak.
 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Transfer

Öğle Yemeği

Rehberlik

Sigorta
 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel Harcamalar
 

Fethiye Çıkışlı Dalyan Turu Neler Vaat Ediyor?

Öncelikle bilmelisiniz ki Fethiye Dalyan Turu konforunuzu garanti altına alır: Sizi belirlenen saatte tam donanımlı ve modern araçlarımızla otelinizden aldıktan sonra son derece rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız. Akabinde bu kara yolculuğu aynı kalitede sular üzerinde de devam edecek.

Bu tur boyunca birbirinden ferah ve temiz doğal alanlara uğrayıp tekne keyfi süreceğiz. Aynı şekilde güneşlenmek ve yüzmek için de bol bol vaktimiz olacak. Fotoğraflar çekip tarihi ve doğal konuları kapsayan son derece ilginç bilgiler öğreneceğiz. Yani kültürel birikimimizi de genişletme fırsatımız olacak.

Kısacası bir gününüzü her açıdan çeşitlendireceksiniz. Ve farklı tipteki tatil çeşitlerini bir araya getirme şansı elde edeceksiniz. Fethiye’den Dalyan’a uzanan bu macerada tadına doyulmaz duraklarda, tatlı mı tatlı molalar vereceğiz…
 

Dalyan’da Çamur Banyosu Keyfi

Molalarımızın bir tanesi, örneğin, Dalyan’ın meşhur termal çamur ve havuzlarla dolu kaplıcalarında olacak. Dalyan Nehri’ni tekneyle aşıp geleceğiz. Bu harika noktada bedenen ve ruhen bizi rahatlatacak muhteşem anlar yaşayacağız.

Şifalı olması ile bilinen, sülfür ve mineral dolu çamurlara girip gençleştiğinizi hissetmek isterseniz Dalyan size seve seve yardım edecektir. Mola süremiz boyunca “peeling” seansınızın, cilt bakımınızın ya da “gevşeme” terapinizin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Üstelik yine buradaki ılık termal sulardan yardım alarak çok daha parlak, sıkı ve canlı bir tene de sahip olabilirsiniz.
 

İztuzu Sahili: Su Kaplumbağalarının Evi

Ardından Fethiye Dalyan gezisi İztuzu Plajı’na uğrayarak devam edecek.

Tatlı ve tuzlu suların, yani Dalyan Nehri suları ile Akdeniz’in birbirine karıştığı kıyılar olarak bilinen bu plaj hem temizliği (mavi bayraklı plajlardana biridir), hem de güzelliği ile dikkatinizi çekecek. Onun incecik kumarı ve tertemiz sularının tadını çıkarırken bir yandan da gözleriniz attığınız adımlarda olacak.

Neden mi?

Çünkü İztuzu Plajı, su kaplumbağalarının yumurtalarından çıktığı ve hayatla buluştuğu noktalardan biridir. Eğer gerçekten şanslıysanız siz de bu harika olaya tanıklık edebilir, hatta bu minik canlıların yaşamlarını başlatmalarına yardım edebilirsiniz!
 

Yüksek Tepeleri Süsleyen Kaya Mezarları

Fethiye Dalyan Turu ile doğal yerleri gördüğümüz kadar tarihi kalıntıları da göreceğiz: Üstelik teknemizden süreceğiz bu keyfi…

Antik uygarlıklardan biri olan Likyalılardan kalan, büyük ve yüksek kayalıklara oyulmuş kral mezarlarını gözlemleyeceğiz. Rehberimiz daha detaylı bilgi verecek olsa da şimdiden söyleyelim: İnanışa göre bu mezarlar Likyalılar tarafından bu denli yükseğe oyulmuştur, çünkü böylece onlar, ölülerinin ruhlarının kolaylıkla yükselmesine ve bu ruhların arafta kalmaktan kurtulmasına yardım edecektirler…

HERŞEY DAHİL

Sabah Kahvaltısı
Öğle Yemeği
Gün Boyu Aperatif Yiyecekler
(Pide, pizza, gözleme gibi)
Pasta - Kurabiye - Çay Saati
Akşam Yemeği
Yerli Alkollü ve Alkolsüz İçecekler
Plaja Ücretsiz Servis
Plajda Şezlong ve Şemsiye

OTEL ÖZELLİKLERİ
 

Tatil Köyü
Açık Yüzme Havuzu
Su Kaydırağı
Hamam & Sauna
Özel Plaj
Gün Boyu Animasyon ve Eğlence

MESAFELER
 

Ankara - 629 kilometre
İstanbul - 700 kilometre
İzmir - 334 kilometre
Bursa - 628 kilometre
Konya - 476 kilometre
Antalya - 195 kilometre

Ölüdeniz
Ölüdeniz dünyanın en güzel plajlarından biri. Bunu dünya çapında prestijli birçok dergide veya listelerde karşımıza çıkıyor. Antik Çağda “Işık ve güneş diyarı” olarak bilinen Ölüdeniz, turkuaz ve mavi rengiyle, nefis kumlarıyla tüm gün deniz ve güneşin keyfini çıkaracağınız bir yer.Mavi bayraklı bu tertemiz yer Fethiye merkeze 13 km uzaklıkta Ölüdeniz belediyesine bağlı. Merkezden kalkan dolmuşlarla buraya gelebilirsiniz. Arka taraftaki lagün kısmında metrelerce gitseniz dahi sığ olduğundan çocuklu aileler ve yüzme bilmeyenler için de nefis bir yer. Ölüdeniz Blue Lagoon’da Şezlong ve şemsiye kiralanabiliyor, ayrıca yeme içime için kafeterya ve büfe hizmetleri de var.

Kelebekler Vadisi
Akdeniz bölgesinin endemik bitkileriyle ünlü dağı Babadağ‘ın eteklerini süsleyen Kelebekler Vadisi, ülkemizin en güzel 10 doğal güzelliğinden biri. Doğal güzellikleri nedeniyle 1995’te birinci derecede doğal sit alanı ilan edilmiş vadi ülkemizdeki doğa ve kamp turizminin en önemli adreslerinden biri.Adını içinde barındırdığı seksenden fazla kelebek türünden alıyor. Ancak gidince her yerde uçuşan kelebekler beklemeyin, sezonda vadinin derin noktasındaki nehir ve şelaleler civarında görülebiliyor. Denize girmek, kamp yapmak için ideal. Ölüdeniz’den kalkan teknelerle gidilebiliyor. Faralya tarafından biraz zorlu bir patikadan da inilebilir. Patikanın herkes için uygun olmadığını hatırlatayım. Likya Yolu Karaöz rotasına sapan tabelanın olduğu yerden yani tepeden şahane manzarasını fotoğraflamayı unutmayın.

Saklıkent
90'lı yıllarda Çoban Ekrem tarafından keşfedilen bir doğa harikası olup daha sonra milli parka çevrilmiştir.Uzunluğu 18 km  olan kanyonda ilk önce kayalara tutturulmuşahşap yoldan ilerliyor; ardından kanyonun içerisinde kayalıkların arasından akan çay içerisinde yürüyüş imkanı buluyorsunuz.

Kayaköy
Fethiye’nin bir mahallesi olan Kayaköy, eski bir Rum köyü. Kayaköy, eski adıyla Levissi, 1923’e kadar 10 bine yakın kişinin yaşadığı canlı bir bölgeydi.Hisarönü’ne birkaç kilometre mesafede, Karmilassos Antik Keti üzerine kurulan köy, bir tepenin yamacında kurulmuş. Fethiye gezilecek yerler arasındaki Kayaköy mübadele ile terkedildikten sonra uzun yıllar boş kaldı.Çam, nar ve incir ağaçları arasında uzanan dar sokakları, üst üste evleri, kiliseleri, şapelleri ve olağanüstü manzarasıyla Kayaköy şimdilerde yeniden canlanıyor. Zamanla butik otelleri, atölyeleri, mekanlarıyla ülkemizin öne çıkan yerlerinden biri olacağı kesin.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/4